2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Աշխատանքից ազատվել են Արմավիրի մարզի և Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքի դատախազները ՀՀ գլխավոր դատախազի` հոկտեմբերի 18-ի հրամաններով, Արմավիրի մարզի դատախազ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Սամվել Սինանյանը և Երևան քաղաքի... more |
«Հարսնաքարի» գործով կհարցաքննվեն տուժողները Հոկտեմբերի 18-ին Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվեց «Հարսնաքարի» գործով դատական նիստը։ Մեղադրող... more |
Մեղադրվում են կաշառք ստանալու մեջ Հատուկ քննչական ծառայությունից հայտնում են, որ դատարանի որոշմամբ կալանավորվել են ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության... more |
Ժամկետային զինծառայող է մահացել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ցավով տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 18-ին, ժամը 13:30-ի սահմաններում հրազենային վիրավորումով հիվանդանոց տեղափոխելու... more |
Այսօր Հայաստանում նշվում է մամուլի օրը Հայաստանում հոկտեմբերի 16-ը նշվում է որպես Հայկական մամուլի օր: 1794 թվականին այս օրը Հնդկաստանի Մադրաս քաղաքում տպագրվեց հայկական առաջին տպագիր... more |