2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Դատական դեպարտամենրի նախկին ղեկավարը կալանավորված է ՀՀ դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է երկամսյա կալանքը։ Մ.Մարտիրոսյանը մեղադրվում է ՀՀ... more |
Դադարեցվեցին դատավոր Աիդա Հովհաննիսյանի լիազորությունները ՀՀ նախագահի նոյեմբերի 18-ի հրամանագրով դադարեցվել են Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Աիդա Հովհաննիսյանի լիազորությունները: Այս մասին տեղեկացնում է... more |
«Դարձել է անճանաչելի». ցմահ ազատազրկված Վ.Աբաջյանը 14 օր է՝ հացադուլի մեջ է Այսօր 14-րդ օրն է, ինչ առաջին ատյանի դատարանի վճռով ցմահ ազատազրկման դատապարտված, «Խաչակիրներ» ՀԿ նախագահ, ազատամարտիկ Վաղարշակ Աբաջյանը հացադուլի... more |
Ձերբակալվել է դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանը Ոստիկանության լրատվության բաժնից www.hra.am –ին փոխանցում են, որ նոյեմբերի 14-ին ձերբակալվել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավար Միսակ... more |
Գլխավոր դատախազության պարզաբանումը Վարդան Պետրոսյանին կալանավորելու վերաբերյալ Դատախազության հաղորդագրության համաձայն՝ ՀՀ նախագահը հանձնարարական է տվել վերանայելու կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու օրենսդրական հիմքերն... more |