2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Ցմահ դատապարտված Վ.Աբաջյանը հացադուլ է հայտարարել Արդեն 6-րդ օրն է, ինչ հացադուլ է հայտարարել նոյեմբերի 4-ին առաջին ատյանի դատարանի վճռով ցմահ ազատազրկման դատապարտված, «Խաչակիրներ» ՀԿ նախագահ,... more |
Մեղադրանք է առաջադրվել ոստիկանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար Նոյեմբերի 8-ին ՀՀ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է ուղարկել՝ տեղեկացնելով, որ նոյեմբերի 5-ին կազմակերպված երթի ժամանակ բերման ենթարկված և... more |
Նշանակվել է զինդատախազ ՀՀ նախագահի 06.11.2013թ. հրամանագրով ՀՀ զինվորական դատախազ և գլխավոր դատախազի տեղակալ է նշանակվել Արտավազդ Հարությունյանը: Նա 2012թ.–ի դեկտեմբերից... more |
Ակտիվիստներին չեն տրամադրել օրենքով նախատեսված տեսակցությունները ՀՀ ոստիկանության ձերբակալվածներին պահելու վայրերի դիտորդական խումբը հայտարարություն է տարածել, որով հայտնում է, որ խախտվում է նոյեմբերի 5-ին բերման... more |
Բերման ենթարկվածներից 20-ը ձերբակալվել է, կան տուժողներ Նախկին քաղբանտարկյալ, «7-ի գործով» նախկին մեղադրյալ, «Ցեղակրոն» կուսակցության նախագահ Շանթ Հարությունյանի կազմակերպած հեղափոխությունը երեկ ավարտվեց... more |