2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Բռնաբարության մեջ մեղադրվող ոստիկանն ասել է, որ բռնության է ենթարկվել ոստիկանությունում ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ ՔՕ 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի և ՔԳՎ Կենտրոնականի... more |
Քրեական գործ՝ ոստիկանների կողմից բռնություն գործադրելու փաստով ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քաղաքացի Ա.Ս.-ի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 309-րդ հոդվածի 2-րդ... more |
Կալանավորի վրա հայտնաբերված վնասվածքների փաստով քրեական գործը՝ ՀՔԾ վարույթում Հատուկ քննչական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ իրենց վարույթ է փոխանցվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ կալանավոր Է.Վ.–ի մարմնական վնասվածքների փաստով հարուցված... more |
Շանթ Հարությունյանին ծեծի ենթարկելու դիմումի վերաբերյալ գործ չհարուցվեց Հատուկ քննչական ծառայությունը մերժել է ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի դիմումի հիման վրա քրեական գործի հարուցումը՝ հանցագործության դեպքի բացակայության... more |
Արման Թաթոյանը նշանակվել է արդարադատության փոխնախարար ՀՀ վարչապետի նոյեմբերի 19-ի հրամանով՝ ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ է նշանակվել Արման Թաթոյանը։ Նա փոխարինելու է Ռուբեն Մելիքյանին և... more |