2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Փաստաբանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել` քննչական մարմնի պատվերը կատարելու կասկածով ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահը կարգապահական վարույթ է հարուցել փաստաբան Արշակ Հարությունյանի նկատմամբ (արտոնագիր 1158)՝ Փաստաբանի վարքագծի... more |
Խոշտանգման փաստով հարուցված քրեական գործը կարճվել է, գործ է հարուցվել սուտ մատնության հոդվածով Հատուկ քննչական ծառայությունը կարճել է խոշտանգման փաստի առթիվ ՀՀ ՔՕ 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը հանցակազմի... more |
Ոստիկաններին հարվածելու մեջ մեղադրվողը մարմնական վնասվածքներով է տեղափոխվել ՁՊՎ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ՔՕ 316-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործը (իշխանության ներկայացուցչի... more |
Քաղաքացիական ակտիվիստներին ծեծի ենթարկողներից ոչ բոլորն են բացահայտված Անցած տարվա օգոստոս–սեպտեմբեր ամիսներին քաղաքացիական բողոքի ակցիաների մասնակիցների վրա փողոցում տեղի ունեցած հարձակումների և ֆիզիկական բռնության հինգ... more |
Օմբուդսմենը պարտադիր կուտակային կենսաթոշակի խնդրով հրատապ գրություն է ուղարկել ՍԴ ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը փետրվարի 24-ին դիմել է Սահամանադրական դատարան՝ հարկ համարելով տեղեկացնել պարտադիր կենսաթոշակային... more |