2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Լրագրող Անի Գևորգյանի հետ տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ ՀՔԾ–ում հարուցվել է քրեական գործ. Փաստինֆո «Չորրորդ իշխանություն» թերթի լրագրող Անի Գևորգյանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական... more |
Խոշտանգումների վերաբերյալ հաղորդումների մեծ մասի դեպքում ՀՔԾ–ն քրեական գործ չի հարուցում ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում պետական պաշտոնյաների կողմից խոշտանգման և վատ վերաբերմունքի վերաբերյալ 2013թ.–ին քննված հարյուրից ավելի... more |
Պաշտոնանկություններ և նկատողություններ՝ զինվորների գործերով ծառայողական քննության արդյունքում Հունվար ամսից մինչ օրս պաշտոնապես հաղորդվել է զինծառայողների մահացության հինգ դեպքի մասին, որից երեքը՝ հիվանդության պատճառով, երկուսը՝ հակառակորդի... more |
Քաղաքացին հաղորդում է տվել քննիչի կողմից խոշտանգումների ենթարկվելու վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (պաշտոնեական... more |
Ըստ Ոստիկանության՝ հանրահավաքի մասին իրազեկող ՀԱԿ ակտիվիստները կատարել են խուլիգանություն Ըստ ոստիկանության՝ մարտի 1-ի հանրահավաքի մասին իրազեկող երիտասարդները կատարել են խուլիգանություն, իսկ լրագրողի նկատմամբ անօրինական գործողությունների... more |