2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Մարտի 1-ի գործով ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու առաջարկը ԱԺ–ն մերժեց Մարտի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովը ձայների մեծամասնությամբ մերժեց մարտի 1-ի դեպքերի կապակցությամբ իրավապահ մարմինների իրականացրած գործողությունների... more |
Զինծառայողներն իրենք իրենց հրազենային վնասվածք են հասցրել Մարտի 4-ին Արմավիրի մարզի ՀՀ ԶՈՒN զորամասում ժամկետային զինծառայող Գ.Հ.-ն զենք մաքրելու ժամանակ ինքն իրեն հասցրել է հրազենային վնասվածք՝ ձախ ազդրի և... more |
Հայաստանում հաշմանդամություն ունեցող կանայք կրկնակի խոցելի խումբ են. Զառա Բաթոյան Հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպանության ազգային դաշինքը կանանց միամսյակին ընդառաջ մարտի 7-ին հրավիրել էր մամուլի ասուլիս՝... more |
Գլխավոր դատախազն ընդունել է զինվորների մայրերին և խոստումներ տվել ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը մարտի 6-ին ընդունել է զինվորական ծառայության ընթացքում մահացած չորս զինծառայողների ծնողներին, հայտնում է... more |
Աճել է իշխանազանցության համար դատապարտվածների թիվը. Դատական դեպարտամենտի վիճակագրություն ՀՀ Դատական դեպարտամենտի միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Արսեն Բաբայանը մարտի 5–ին ներկայացրեց 2012-2013թթ... more |