2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Ադրբեջանը շարունակում է խախտել հրադադարի ռեժիմը, կան զոհեր Անցած օրերին կրկին անհանգիստ է եղել ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում։ ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 6-ից 12-ն ընկած... more |
Ձերբակալվել են պաշտոնատար անձինք կեղծ փաստաթղթեր տրամադրելու համար . դատախազություն Զորակոչիկներին հիվանդությունների կեղծ ախտորոշումներով պարտադիր ժամկետային զինծառայությունից ազատելու, ապօրինի տարկետումներ տրամադրելու նպատակով մի... more |
Նախարարության ներկայացուցիչները ՔՀԻ հետ քննարկել են պայմանական վաղաժամկետ ազատման համակարգի խնդիրները Հուլիսի 10-ին «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» (ՔՀԻ) ՀԿ գրասենյակում տեղի ունեցավ ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանի, ԱՆ... more |
Ադրբեջանական դիվերսանտների մի մասը ձերբակալվել է. ԼՂՀ Պաշտպանության բանակ ԼՂՀ և ՀՀ պետական սահմանահատվածում` Քարվաճառի ուղղությամբ ադրբեջանցիները ձեռնարկել են հերթական հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը: Պաշտպանության... more |
Կառուցվածքային փոփոխություններ՝ Հատուկ քննչական ծառայությունում. «Փաստինֆո» ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում տեղի են ունեցել կառուցվածքային փոփոխություններ։ Մասնավորապես՝ ձևավորվել են մասնագիտացած վարչություններ՝ ըստ... more |