2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Զինվորի դին հայտնաբերվել է զորամասի ավտոհավաքակայանի հետնամասում Սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 01:15-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի ավտոհավաքակայանի շինության ետնամասում, ծնոտի շրջանում մահացու հրազենային մարմնական... more |
Քրեակատարողական վարչության պետն ազատվել է պաշտոնից, հայտնի է նոր պետի անունը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի սեպտեմբերի 3-ի հրամանագրով Հայկ Հարությունյանն ազատվել է Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետի... more |
Պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու դեպքի առթիվ դատավորի հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Լ.Ավետիսյանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական... more |
Դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավարի և մյուս աշխատակիցների գործի մի մասն ուղարկվեց դատարան Դատական դեպարտամենտի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանի և դատական կարգադրիչների ծառայության մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների դեմ հարցուված քրեական... more |
Քարվաճառում հայտնաբերված դիվերսանտներին մեղադրանք է առաջադրվել մի շարք հոդվածներով Քարվաճառում հայտնաբերված դիվերսանտներին մեղադրանք է առաջադրվել։ Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ դատախազության պաշտոնական կայքը։ Հրապարակված հաղորդագրության... more |