2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քաղաքացի Հ.Գ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 1-ին մասի... more |
Արդարադատության նախարարի տեղակալը հանդիպում է ունեցել ՔԿՀ դիտորդական խմբի ներկայացուցիչների հետ Հուլիսի 2-ին ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանը նախարարություն հանդիպման էր հրավիրել ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներում և... more |
Պարզաբանում ՀՀ արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչությունից ՀՀ արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժինն արձագանքել է www.hra.am -ի՝ «Արթիկի» դատապարտյալը պահանջներ է... more |
«Արթիկի» դատապարտյալը պահանջներ է ներկայացնում և սպառնում ինքնասպան լինել Մարդու իրավունքները Հայաստանում կայք (www.hra.am) զանգահարած՝ «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Համլետ Ղազարյանը պահանջում է, որ մինչև... more |
Դատարանի առջև կրակոցներ արձակած Հ.Կ.–ն հաղորդում է ներկայացրել իրեն բռնության ենթարկելու մասին Քաղաքացի Հ.Կ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի... more |