2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Համաներմամբ ազատվել է 616 դատապարտյալ ՀՀ Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 3-ի «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» որոշման... more |
Համաներմամբ ազատվածների թիվն ավելացել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունից տեղեկացնում են, որ ՀՀ անկախության 22-ամյակի առթիվ հայտարարված համաներման որոշմամբ ազատ... more |
Ուսումնասիրվել է Նուբարաշենի թունաքիմիկատների գերեզմանոցի ռիսկայնության աստիճանը Նուբարաշենի թունաքիմիկատների գերեզմանոցը շարունակում է ռիսկեր պարունակել շրջակա միջավայրի և մարդկանց առողջության համար։ Այս եզրակացությունն արվել է... more |
Դատավոր Աիդա Հովհաննիսյանի վարքագիծը կքննարկվի էթիկայի հանձնաժողովում ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանը դիմել է ՀՀ դատարանների նախագահների խորհրդի էթիկայի հանձնաժողով` Վերաքննիչ դատարանի դատավոր Աիդա... more |
Հանրությանը ներկայացվեց «Սոցիալական աշխատանքը քրեական արդարադատության համակարգում» ձեռնարկը Արդարադատության նախարարության «Իրավախախտում կատարած անչափահասների հատուկ ստեղծագործական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հոկտեմբերի 24-ին կազմակերպել էր «Սոցիալական... more |