2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Դատարանն արդարացրել է պայմանագրային զինծառայողին Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, արդարացրել է պայմանագրային զինծառայող... more |
ԻԱԿ-ը կգործարկի հրապարակայնության և տեղեկատվության ազատության գնահատման նոր համակարգ Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնը մշակել է պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների հրապարակայնության և տեղեկատվության ազատության... more |
Խոշտանգման հատկանիշներով քրեական գործ է հարուցվել Քաղաքացի Ա.Հ.-ն Գեղարքունիքի մարզի դատախազությունում հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. փետրվարի 28-ին հրավիրվել է Ոստիկանության Վարդենիսի բաժին,... more |
ՀՀ քրեական նոր օրենսգրքի նախագծի մշակման աշխատանքային խումբ է ստեղծվել ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի հրամանով ՀՀ քրեական նոր օրենսգրքի հայեցակարգ և նոր օրենսգրքի նախագիծ մշակելու, անհրաժեշտ օրենսդրական... more |
ՏԻՄ ընտրություններում հաղթած համայնքի ղեկավարների մեծ մասը ՀՀԿ անդամ է 2014թ. մարտի 9-ին Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի, Տավուշի մարզերի 53 համայնքներում կայացել են տեղական... more |