2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
ՔՀԻ–ն առաջարկել է Ոստիկանապետին կարգապահական վարույթ հարուցել ոստիկանների դեմ Սարյան փողոցում կատարվածի առիթով «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» ՀԿ նախագահ Արման Դանիելյանը հունիսի 25-ին նամակով դիմել է ՀՀ Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին՝ իր... more |
Հրաչյա Հարությունյանին ծաղկավոր խալաթով դատարան տանելը վիրավորել է նրա արժանապատվությունը Հունիսի 24-ին Մոսկվայի քաղաքային դատարանը կայացրել է որոշում, որի համաձայն՝ Հրաչյա Հարությունյանին խալաթով և հողաթափերով դատարան տանելը վիրավորել է... more |
«Ակցիայի մասնակիցների նկատմամբ անհամաչափ ուժ է կիրառվել և գործադրվել բռնություն». հայտարարություն «Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպությունը տարածել է հայտարարություն, որով դատապարտում է ոստիկանների... more |
Էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման դեմ բողոքողներին բերման են ենթարկել (տեսանյութ) Հունիսի 23-ին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի առջև էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ բողոքող ակտիվիստներին Սարյան փողոցից... more |
«Հարսնաքարի» գործով վճիռը Վերաքննիչ դատարանը թողեց անփոփոխ Հունիսի 23-ին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը (դատավորներ՝ Եվա Դարբինյան, Սերգեյ Չիչոյան և Գագիկ Ավետիսյան) հրապարակեց «Հարսնաքարի» գործով բերված... more |