2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Պաշտպանին ահազանգել են, որ մայրը դաժանաբար ծեծում է իր երեխաներին Քրեական գործ է հարուցվել մոր կողմից սեփական երեխաներին ծեծի ենթարկելու միջադեպի վերաբերյալ։ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից հայտնում են, որ... more |
ՔԿՀ–ում ստուգումների արդյունքում հայտնաբերված խախտումներով հարուցված է քրեական գործ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ է ընդունվել ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Երևան քաղաքի Էրեբունու քննչական բաժնում` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի... more |
19-ամյա զիվորի մահվան գործով նոր հանգամանքներ են բացահայտվել Մայիսի 10-ին Իջևանի զորամասերից մեկի մարտական հենակետում գլխին ստացած հրազենային վիրավորումից մահացած 19-ամյա ժամկետային զինծառայող Ներսես... more |
Վերջին երկու օրում սահմանին երկու զինվոր է զոհվել հակառակորդի գնդակից ՊՆ պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն՝ հունիսի 20-ին հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավ-արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի... more |
ՓՊ ներկայացուցիչները արդարադատության նախարարի հետ քննարկել են փաստաբանությանը վերաբերող խնդիրներ ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը և նախարարի տեղակալ Արսեն Մկրտչյանը հունիսի 14-ին հանդիպել են ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահ Արա... more |