2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Հարուցվել է քրեական գործ՝ լրագրողի մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքի առթիվ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող Թագուհի Հովհաննիսյանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 164... more |
Հայտնի են ՄԻԵԴ դատավորի պաշտոնում Հայաստանի թեկնածուների ընտրության մրցույթի հաղթողները Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի պաշտոնում Հայաստանի Հանրապետության կողմից առաջադրվող թեկնածուների ընտրությունն իրականացնող մրցութային... more |
Քրեակատարողական վարչությունում ներդրվել է «Ձայնային պորտալ» իրազեկող ծառայությունը ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչությունից տեղեկացնում են, որ ներդրվել է անվճար «Ձայնային պորտալ» ծառայությունը: Զանգահարելով... more |
Հայաստան վերադարձավ գերեվարված զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանը. «Ազատություն» Այսօր վաղ առավոտյան Մոսկվայից տարանցիկ չվերթով երրորդ երկրից Հայաստան վերադարձավ մեկ տարուց ավելի ադրբեջանական գերության մեջ անցկացրած 23-ամյա... more |
Հակառակորդի կրակոցի հետևանքով մահացել է պայմանագրային զինծառայող 2014թ. հոկտեմբերի 1-ին, ժամը 21։15-ի սահմաններում, ԼՂՀ ՊԲ N զորամասի մարտական դիրքերից մեկում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով գլխի... more |