2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Ն.Դուրյանը ներկայացրեց անչափահասների կողմից կատարված իրավախախտումների վիճակագրությունը «Ոստիկանությունում պրոֆիլակտիկ հաշվառման մեջ գտնվող անչափահասների քանակը տարեցտարի նվազում է։ Եթե տարիներ առաջ մենք ունեինք մոտ 1200 հաշվառված... more |
Ընտանեկան բռնության դեմ ոստիկանության պայքարը կկարգավորվի նոր իրավական ակտով Սեպտեմբերի 25-ին ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նելլի Դուրյանը լրագրողներին... more |
Հայտարարություն Շահեն Հարությունյանի գործով դատավարության վերաբերյալ Սեպտեմբերի 25-ին ԵՄ Արևելյան գործընկերության Քաղաքացիական հասարակության ֆորումի Հայաստանի ազգային պլատֆորմը հայտարարություն է տարածել «Նոյեմբերի 5-ի... more |
ՓՊ–ն իր մտահոգությունն է հայտնում փաստաբանի նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդման առնչությամբ ՀՀ փաստաբանների պալատի Փաստաբանների իրավունքների պաշտպանության հանձնաժողովն իր մտահոգությունն է հայտնում փաստաբան Արշավիր Խալափյանի նկատմամբ... more |
Հացադուլ հայտարարած ցմահ դատապատյալների մի մասը դիմում է ներկայացրել Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում ցմահ ազատազրկման դատապարտված 29 անձ հացադուլ է հայտարարել: Սոցիալ-հոգեբանական և... more |