2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
«Արմավիր» ՔԿՀ–ն կթեթևացնի քրեակատարողական հիմնարկների գերբեռնվածությունը (լուսանկարներ) Նոյեմբերի 29-ին կայացավ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի առաջին մասնաշենքի պաշտոնական բացման արարողությանը, որին ներկա գտնվեց Հայաստանի... more |
Դատախազությունը երկրորդ անգամ է վերացնում «Ա1+»–ի լրագրողի գործով ՀՔԾ որոշումը ՀՀ գլխավոր դատախազության Հատուկ կարևորագույն գործերի քննության վարչությունը որոշում է կայացրել վերացնել «Ա1+»–ի լրագրող Մարինե Խաչատրյանի... more |
Մանկական սրճարանում գազով փուչիկի պայթյունի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Չաո բամբինո» մանկական սրճարանում... more |
Օմբուդսմենը և Քննչական կոմիտեի նախագահը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր Քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը և Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը նոյեմբերի 18-ին ստորագրել են մարդու իրավունքների և... more |
Նախկին ոստիկանը դատապարտվեց 15 տարվա ազատազրկման Նոյեմբերի 17-ին Երևանի Կենտրոն և Նորք–Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մեղավոր ճանաչեց և 15 տարվա ազատազրկման դատապարտեց... more |