2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Ոստիկանության աշխատակիցը խոշտանգումների է ենթարկել քաղաքացուն և կեղծել արձանագրությունները. ՀՔԾ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվող քրեական գործով ամբաստանյալ Արմեն Բ.-ի պաշտպանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական... more |
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ–ն առաջարկում է ՀՀ օրենսդրական գործընթացն ավելի ճկուն և թափանցիկ դարձնել Օրենսդրական գործընթացը Հայաստանի հանրապետությունում պետք է ավելի ճկուն և մասնակցային լինի՝ նշվում է Երևանում 2014թ. հոկտեմբերի 30-ին ԵԱՀԿ... more |
Արման Դանիելյանը վերընտրվել է որպես ՄԱԿ–ի խոշտանգումների կանխարգելման ենթակոմիտեի անդամ Հոկտեմբերի 23-ին Ժնևում տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի Խոշտանգումների, դաժան և անմարդկային կամ նվաստացնող վերաբերմունքի կամ պատժի կանխարգելման ենթակոմիտեի... more |
Արդարադատության նախարարն ու ԵԽ ներկայացուցիչը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրության հարցեր ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը հոկտեմբերի 28-ին ընդունել է ԵԽ գլխավոր քարտուղարության ծրագրերի տնօրինության ղեկավար Վերենա Թեյլորի... more |
Հայկ Կյուրեղյանի նկատմամբ բռնությունների վերաբերյալ գործը ՀՔԾ-ն կարճել է. «Փաստինֆո» Հատուկ քննչական ծառայությունը որոշում է ընդունել կարճել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի շենքի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ... more |