2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն ութ փորձ է կասեցվել, ՊԲ մեկ զինծառայող է զոհվել Հունվարի 19-ի, լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել... more |
Կալանավորը հաղորդել է, որ ոստիկանների կողմից խոշտանգվելու պատճառով փորձել է ինքնասպան լինել ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավորի հաղորդման հիման վրա ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է... more |
Ոստիկանության ծառայողի էթիկայի կանոնները խախտելու համար փոխոստիկանապետին հայտարարվել է նկատողություն Զանգվածային լրատվության միջոցներում ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության զորքերի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Երանոսյանի վերաբերյալ... more |
ԵԱՀԿ աջակցությամբ իրականացվեց ցուցահանդես՝ դատապարտյալների վերականգնմանը խթանելու նպատակով ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը Մարդու իրավունքների օրվա կապակցությամբ աջակցել է «Արմավիր» նորաբաց քրեակատարողական հիմնարկում ցուցահանդեսի կազմակերպմանը,... more |
Կենսաթոշակների յուրացման գործով կայացվեց մեղադրական վճիռ. Վազգեն Խաչիկյանի և մյուսների գործը Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը (նախագահող դատավոր Արշակ Վարդանյան) դեկտեմբերի 8-ին կայացրած վճռով մեղավոր... more |