2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ՝... more |
«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամներին ձերբակալելու որոշում է կայացվել Ձերբակալման որոշում է կայացվել «Հիմնադիր խորհրդարանի» և «100-ամյակն առանց ռեժիմի» շարժման ներկայացուցիչներ Ժիրայր Սեֆիլյանի, Պավել Մանուկյանի,... more |
Հարուցվել է քրեական գործ դիրքերում հայ զինծառայողի սպանության փաստի առթիվ Հայաստանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված N զորամասի մարտական դիրքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ստացած... more |
Ըստ կալանավորի՝ քննիչը կաշառք է պահանջել գործը կարճելու համար ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Արթուր Հ.-ն հաղորդում է տվել, որ իր վերաբերյալ քննվող քրեական գործի... more |
Արցախում հակառակորդի կրակոցից զինվոր է զոհվել Մարտի 29-ի երեկոյան ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված... more |