2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամների խափանման միջոց կալանքը փոխարինվել է ստորագրությամբ Գործով հսկողություն իրականացնող դատախազի որոշմամբ, Հիմնադիր խորհրդարանի» կալանավորված հինգ անդամների՝ Վարուժան Ավետիսյանի, Պավել Մանուկյանի, Գևորգ... more |
Կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ–ում պրոբացիոն ծառայության ներդրման հայեցակարգին ՀՀ կառավարության ապրիլի 30-ի նիստում Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանի ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետությունում... more |
Դիտորդական խումբն այցելել է «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Գևորգ Սաֆարյանին 2015թ. ապրիլի 14–ին, 16–ին և 21-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում և մարմիններում հասարակական վերահսկողություն... more |
Կառավարությունն ընդունեց պրոբացիոն ծառայության ներդրման հայեցակարգը. Pastinfo ՀՀ կառավարությունն այսօր կայացած նիստում հավանություն տվեց ՀՀ-ում պրոբացիոն ծառայության ներդրման հայեցակարգին: Այս մասին հաղորդում է Pastinfo-ն։... more |
Օմբուդսմենի վիճարկած դրույթը ճանաչվել է հակասահմանադրական Օմբուդսմեն Կարեն Անդրեասյանը Սահմանադրական դատարանում վիճարկել է հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց իրավունքների հետ կապված ՀՀ քաղաքացիական... more |