2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Պրոբացիայի պետական ծառայության մասին աշխատանքային հանդիպում Շիրակի մարզի ՀԿ-ների ներկայացուցիչների հետ Ս.թ. հունիսի 6-ին Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի (ԻՀԱ) Շիրակի մարզային մասնաճյուղի գրասենյակում Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտը (ՔՀԻ) ՀՀ ԱՆ... more |
ՔՀԻ-ը և ԻՀԱ-ը համագործակցության նոր հեռանկարներ են ստեղծում Դիտել տեսանյութըՀունիսի 6-ին Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ և Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա ՀԿ-ների միջև ստորագրվեց համագործակցության... more |
Վարսահարդարման դասընթացին մասնակցած կին դաապարտյալները ստացան վկայականներ 2017թ. մայիսի 10-ին ավարտվեց «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկում ազատազրկման ձևով պատիժ կրող և ազատման նախապատրաստվող կին դատապարտյալների համար... more |
ՀՀ Արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի պետական ծառայության կամավորների ներգրավման հայտերի ընդման համար ներկայացվող պահանջները Ս.թ. մարտի 19-ին ուժի մեջ մտավ «Հայաստանի Հանրապետության Արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի պետական ծառայության կամավորներին ներկայացվող... more |
«Իրավախախտների ռիսկերի և կարիքների գնահատումը և Պրոբացիայի պետական ծառայության գործունեության առանձնահատկությունները» խորագրով դասընթաց Պրոբացիայի ծառայության աշխատակիցների համար Մարտի 18-19-ը Ջերմուկի Օլիմպիա առողջարանում անցկացվեց «Պրոբացիայի պետական ծառայության գործունեության առանձնահատկությունները» խորագրիրը կրող հերթական... more |