2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Վարչական դատարանի դատավոր Հ.Թորոսյանի լիազորությունները դադարեցվել են ՀՀ նախագահի հրամանագրով 2014թ. հունվարի 9-ից դադարեցվել են ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Հովհաննես Թորոսյանի լիազորությունները: Այս մասին տեղեկանում... more |
Դիվերսիոն գործողությունները կանխելիս զոհված զինծառայողը հետմահու պարգևատրվել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ադրբեջանական դիվերսիոն գործողությունները կանխելիս... more |
Թոքաբորբով հիվանդ զինծառայողի գործով մեղադրանքներ են առաջադրվել Երկկողմանի թոքաբորբով Երևանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ տեղափոխված Մհեր Խլղաթյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով ձերբակալված երեք... more |
Թոքաբորբով հիվանդ զինվորի գործով ձերբակալվել է դասակի հրամանատարը Երկկողմանի թոքաբորբ ախտորոշմամբ Երևանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ տեղափոխված Մհեր Խլղաթյանի գործով ձերբակալվել է նաև դասակի հրամանատար, ավագ... more |
Թոքաբորբով հիվանդ զինծառայողի գործով ձերբակալվել է երկու հոգի ԼՂՀ Քարվաճառի զորամասից Երևանի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ տեղափոխված զինծառայող Մհեր Խլղաթյանի գործով ձերբակալվել է երկու անձ՝ ժամկետային... more |