2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
ՀՔԾ վարույթ է ընդունվել ոստիկանների կողմից Արգիշտի Կիվիրյանին բռնության ենթարկելու վերաբերյալ քրգործը ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի ոստիկանների կողմից քաղաքացի Արգիշտի Կիվիրյանի նկատմամբ 2013թ. օգոստոսի 1-ին բռնություն գործադրելու... more |
ԱԺ արտահերթ նիստում կքննարկվի «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքը. «Մեդիամաքս» ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ՝ մայիսի 12-ին ԱԺ-ում կգումարվի... more |
Օմբուդսմենի խորհրդականը դատապարտել է Գավառի դատարանի մոտ իրավապաշտպանների վրա հարձակումը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի խորհրդական Աննա Սաֆարյանը մայիսի 8-ին հայտարարություն է տարածել՝ դատապարտելով նախօրեին Գավառի ընդհանուր իրավասության... more |
Կալանավորը հայտնել է, որ խոստովանական ցուցմունքի համար ոստիկաններն իրեն բռնության են ենթարկել ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի կալանավոր Վ.Յ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում... more |
Պաշտոնանկություն և խիստ նկատողություն՝ Բյուրեղավանի գիշերօթիկում հայտնաբերված խախտումների համար Հաշվի առնելով երեխաների խնամքի և պաշտպանության աշխատանքներում արձանագրված թերությունները, կոլեկտիվում ստեղծված անառողջ մթնոլորտը, պաշտոնական... more |