2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Հոգեկան խնդիրներ ձեռք բերած զինծառայողը հարցաքննվել է, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն Հայաստանի քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով, որ հոգեկան առողջության խնդիրներ ձեռք բերած զինծառայող Ա.Հակոբյանի գործով... more |
ՔՀԻ հայտարարության հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ զինծառայողին ծեծելու դեպքի առթիվ Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ ՀԿ-ի՝ նոյեմբերի 12-ին արված հայտարարության հիման վրա ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր... more |
ՀՀ արդարադատության նախարարն ազատվել է պաշտոնից ՀՀ Նախագահն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Հովհաննես Մանուկյանին աշխատանքից ազատելու մասին։ «Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-... more |
Ոստիկանությունը Բաղրամյանից հեռացրեց ցուցարարներին, 46 անձ բերման ենթարկվեց Հուլիսի 6-ին ՀՀ ոստիկանությունը Բաղրամյան պողոտայից հեռացրեց էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողոքի նստացույցի մասնակիցներին և վերականգնեց փողոցի... more |
ՀՔԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ հավաքը դադարեցնելիս լրագրողների դեմ կիրառած բռնությունների փաստերով Հատուկ քննրական ծառայության պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ քրեական գործ է հարուցվել հունիսի 23-ի վաղ առավոտյան Երևանի Բաղրամյան պողոտայում... more |