2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Ինչպես ներդնել և վարել փոքր բիզնես. դասընթաց պրոբացիոն ծառայության շահառուների համար Դեկտեմբերի 22-ին Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտը, ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական վարչության Այլընտրանքային պատիժների կատարման բաժնի և «ՓՄՁ... more |
Ա.Կիրակոսյանի ասուլիսը ՔՀԻ դիտորդների հաղորդումների և հանրաքվեի ընթացքի մասին Քաղաքացիական հասարակության իսնտիտուտի նախագահ Արտակ Կիրակոսյանը և դիտորդ Շողինե Սողոմոնյանը Մեդիա կենտրոնում խոսում են սահմանադրական փոփոխությունների... more |
Հանրաքվե 2015. ՔՀԻ դիտորդների արձանագրած խախտումները (թարմացված) 00:40 – 1/08, Ավան – ՔՀԻ դիտորդի հաղորդմամբ՝ 00:38-ի դրությամբ 1/08 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի նախագահը սպառնում է լրագրողին, որ կջարդի նրա... more |
ՔՀԻ-ն կազմակերպեց հատուկ դասընթաց անչափահաս դատապարտյալների համար Դեկտեմբերի 2-ին Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ հասարակական կազմակերպությունը «ՍԻԱՍ» Անվտանգության միջազգային հատուկ ակադեմիայում կազմակերպեց... more |
«Բրիտանական հորիզոնները» աջակցում է ՀՀ-ում քրեակատարողական ոլորտի բարեփոխումներին Նոյեմբերի 23-ից 27-ը Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտի (ՔՀԻ) հրավերով Երևան այցելեց բրիտանացի փորձագետ Ֆիլիպ Թեյլորը, ով ավելի քան 35 տարի... more |