2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
ՔՀԻ-ն մշակել է իրավախախտի ռիսկերի և կարիքների գնահատման առաջին էլեկտրոնային գործիքը «Պրոբացիայի մասին» օրենքը սահմանում է, որ ռիսկերի և պահանջմունքների գնահատումը (օրենքում «կարիքների» փոխարեն օգտագործվում է «պահանջմունքներ» եզրույթը... more |
Կանանց նկատմամբ խտրականության խնդիրը Հայաստանում. այլընտրանքային զեկույց ՄԱԿ-ի Կանանց նկատմամբ խտրականության վերացման կոմիտեի 65-րդ նստաշրջանին «Մեմորիալ» հակախտրականության կենտրոնը ներկայացրեց երկու այլընտրանքային զեկույց... more |
Կին դատապարտյալներն ավարտեցին վարսահարդարման դասընթացը և ստացան վկայականներ (լուսանկարներ) Սեպտեմբերի 28-ին «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկի ուսումնական մասում տեղի ունեցավ վարսահարդարման կարճաժամկետ դասընթացի մասնակիցներին վկայականների... more |
Պրոբացիայի ծառայության կանոնադրությունը. գործառույթներ և կառուցվածք 2016թ. հուլիսին ՀՀ կառավարությունը հաստատեց «ՀՀ արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի պետական ծառայության կանոնադրությունը», որն ուժի մեջ մտավ... more |
Արտակ Կիրակոսյանը՝ FIDH միջազգային կազմակերպության փոխնախագահ Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտի նախագահ, իրավապաշտպան Արտակ Կիրակոսյանն ընտրվել է Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի (FIDH) փոխնախագահ... more |