2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Վերացվում է «ենթահանձնաժողովների ինստիտուտը», իսկ դատապարտյալի համար պատժից վաղաժամկետ ազատվելը փորձում են դարձնել կանխատեսելի Վիճակագրական տվյալների վերլուծությունից ակնհայտ է դառնում, որ պայմանական վաղաժամկետ ազատվողների քանակը տարեցտարի նվազում է: Նման եզրահանգման է եկել... more |
Պրոբացիայի պետական ծառայությունը նոր ղեկավար ունի 2016թ. դեկտեմբերի 24-ին ՀՀ պրոբացիայի պետական ծառայության պետ է նշանակվել Արսեն Նավասարդյանը, ով մինչ այդ զբաղեցնում էր Ծառայության պետի տեղակալի... more |
Երևանում կայացավ «Կյանքը սահմանում» ֆոտոցուցահանդեսը Դեկտեմբերի 23-ին Հայաստանի նկարիչների միությունում տեղի ունեցավ «Կյանքը սահմանում» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:... more |
Դատավորները, դատախազները և փաստաբանները մասնակցեցին Պրոբացիայի ծառայության վերաբերյալ աշխատաժողովին Այսօր տեղի ունեցավ Քաղաքացիական հասարակաության ինստիտուտի (ՔՀԻ) կազմակերպած՝ «Պրոբացիայի պետական ծառայության գործունեության առանձնահատկությունները»... more |
Պրոբացիայի ծառայության կայացման համար կարևոր է շահագրգիռ կողմերի համագործակցությունը Նոյեմբերի 22-ին Երևանում տեղի ունեցավ «Պրոբացիայի պետական ծառայությունը. ակնկալիքներ և զարգացման հեռանկարներ» թեմայով կլոր սեղան-քննարկումը, որը... more |