2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Բռնությամբ զուգորդված պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ Մարդու իրավունքների պաշտպանի և քաղաքացի Արման Մնացականովի հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ ՔՕ... more |
Պետեկամուտների կոմիտեն արձագանքում է կենսաթոշակային կուտակային պարտադիր վճարների վերաբերյալ դիմումներին ՀՀ ԿԱ Պետական եկամուտների կոմիտեն պարզաբանում է տարածել, որով արձագանքել է կենսաթոշակային կուտակային պարտադիր վճարների վերաբերյալ ստացված դիմումներին... more |
Ոստիկանության ծառայողի կողմից բռնության ենթարկվելու հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ ՔՕ 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (պաշտոնեական լիազորությունների անցում՝... more |
Հրայր Թովմասյանի հրամանով նշանակվել է ծառայողական քննություն Մարդու իրավունքների պաշտպանի դիմումի հիման վրա ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանի հրամանով նշանակվել է ծառայողական քննություն... more |
ԱՆ այլընտրանքային պատիժների կատարման բաժնի աշխատակիցները ծեծել և հայհոյել են քաղաքացուն. ՄԻՊ 32-ամյա Արման Գասպարյանը դիմել է Մարդու իրավունքների պաշտպանին և հայտնել, որ Արդարադատության նախարարության աշխատակիցներն իրեն ծեծի են ենթարկել և... more |