2026թ.-ի հունվարի 9-10 ԵՄ ֆինանսական աջակցությամբ ընթացող «Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումների մշտադիտարկում» (#JUREMONIA) ծրագրի շրջանակներում տեղի ունեցավ կլոր սեղան ձևաչափով հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվում էր պետական... more
Այսօրվանից ուժի մեջ մտավ «Պրոբացիայի մասին» օրենքը Այսօր՝ հունիսի 6-ին ուժի մեջ մտավ անցած ամիս ընդունված «Պրոբացիայի մասին» ՀՀ օրենքը: Սա կարևոր քայլ է Հայաստանում քրեական արդարադատության համակարգի... more |
Ապրիլի 5-ի հրադադարից հետո հայկական կողմի զոհերի թիվն ավելացել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը մինչ օրս չի արձագանքել www.hra.am կայքի կողմից 2016թ. մայիսի 4-ին ՊԲ նախարարին հասցեագրված նամակին, որով խնդրել էինք... more |
ԱԺ-ն ընդունեց «Պրոբացիայի մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից փաթեթով Մայիսի 18-ին Ազգային ժողովը միաձայն՝ 116 «կողմ» ձայնով երրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Պրոբացիայի մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից փաթեթով:... more |
«Հանրային աշխատանք» պատժատեսակը ՀՀ օրենսդրության մեջ 2003թ.-ի օգոստոսի 1-ից գործողության մեջ մտավ ՀՀ քրեական նոր օրենսգիրքը, որով փոփոխության ենթարկվեց նաև պատժի համակարգը և պատժի համակարգում նախատեսվեց... more |
Ֆոտոդասընթացի մասնակիցները կլուսանկարեն սահմանամերձ համայնքի առօրյան Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտը PAN Photo-ի հետ համագործակցությամբ մարտի 22-25-ը կազմակերպեց լուսանկարչության դասընթաց ՀՀ Տավուշի մարզի... more |